Digitální archiv

Skupina v Chotovinách

Š&V Digitální archiv Skupinové fotografie
Š&V Digitální archiv Města a vesnice Chotoviny Zámek Chotoviny
Skupina v Chotovinách  Skutečně se jedná o Chotovinský zámek, konkrétně o zadní venkovní schodiště. Sku... skupina,zámek,Chotoviny,park
ID:
desky/deska1709
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Skupina v Chotovinách
Popis:
Skutečně se jedná o Chotovinský zámek, konkrétně o zadní venkovní schodiště. Skupina osob je se vší pravděpodobností služebnictvo. Bohužel u fotografie nelze určit bližší datum, na základě detailů fotografie. Lze jen uvést, že tento vzhled zámku není mladší než z roku 1873-75. V tomto roce totiž proběhla rozsáhlá rekonstrukce a dostavba, kdy k původně jednoduché budově přibyla věž a obě současná zámecká křídla (na fotografii vpravo). Těžko říci, zda břečťan pnoucí se po stěnách byl vysazen jako sazenice, nebo jako již vzrostlý. Pokud jako sazenice, a ihned po dokončené rekonstrukci, jeho stáří na obrázku by podle typu (nelze určit) odpovídalo stáří 3-5ti let.Petr Fiedor

Pomozte nám určit kdo je na fotografii.

Rok:
Lakovaly se zejména kollodiové negativy (vytvořené po roce 1880 a před rokem 1890) ale i některé želatinové (minimálně do roku 1901).
Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
skupina, zámek, Chotoviny, park
Materiál:
negative10x15 lakovany
Kategorie:
Skupinové fotografie, Zámek Chotoviny
Nápisy na fotografii:
Umístění:
krabice 81

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička