Digitální archiv

Tábor od severu

Tábor od severu  Pohled na Tábor od čelkovických lázní roku 1878. Digitální reprodukce ze skleněn... lázně,Kotnov,Lužnice,řeka
Tábor od severu

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

ID:fotografie/foto1567
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Tábor od severu
Popis:
Pohled na Tábor od čelkovických lázní roku 1878.
Digitální reprodukce ze skleněného negativu 13 × 18 cm, foto z roku 1878.
Další starobylá vizitka ze série vytvořené v roce 1878. Přestože vizitka je vysoká kolem 5 cm, je na ní vidět mnoho zajímavých detailů. Při porovnání s následující fotografií z roku 1897 si můžete všimnout, že čelkovické lázně jsou ještě nižší a bez věžičky, radnice je před novogotickou přestavbou, na parkánech vyrostla synagoga, a možná zahlédnete i střechu Pražské brány. Drobné domky na předměstí se mění v několikapatrové činžáky. Popsat vše, co se za těch 19 let postavilo a změnilo, by trvalo ještě dlouho.

Rok:
Autor: (blíže neurčen)
Klíčová slova:lázně, Kotnov, Lužnice, řeka
Materiál:fotograph
Kategorie:Pohledy na Tábor od severu, Fotografie Tábora na historických vizitkách
Nápisy na fotografii:
Umístění:
Tábor od severu
Tábor od severu

Náhled se souboru pořipraveného pro tisk (zadní strana , Typ a rozlišení: TIFF Directory at offset 0x2008f76c (537458540))

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička