Digitální archiv

Zima, Jáchymov

Zima, Jáchymov  text Jan Udatný, Snímek je pořízen před rokem 1933 ze silnice Jáchymov-Boží Dar.... město,krajina,zima,hory
Zima, Jáchymov

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

ID:skatule1/diacek0057
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Zima, Jáchymov
Popis:
text Jan Udatný, Snímek je pořízen před rokem 1933 ze silnice Jáchymov-Boží Dar. Ukazuje horní část Jáchymova, nahoře zleva zřícenina hradu Freudenstein a stará hornická osada - část Jáchymova - Nové Město.
Uprostřed zleva kostel sv. Jáchyma, nádherná pův. renezanční stavba, obnovená po velkém požáru (1873), dále školní budova (již neexistuje) a důl Svornost (přestavěný, stále v provozu, dodává radonovou vodu do lázní).
J. Otradovec děkujeme

Pomozte nám určit kde fotografie byla pořízena a kdo je na fotografii.

Rok:Skleněné diapositivy 8x8 se používaly přibližně v letech 1900-1930. Často však obsahují reprodukce starších fotografií.
Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor: (blíže neurčen)
Klíčová slova:město, krajina, zima, hory
Materiál:diapositive8x8
Kategorie:Jáchymov
Nápisy na fotografii:
Umístění:
logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička