Digitální archiv

Robert Horák 1879-1954

Š&V Digitální archiv Osobnosti Podnikatelé pan Horák (výstřední Táborský milionář, majitel všeho zeleného)
Robert Horák 1879-1954  12.3.1879 - 18.5.1954 Podnikatel. Velkoobchod s uhlím. Cihelna v Měšicích. Tašky... auto
ID:
35mm/film35mm6688
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Robert Horák 1879-1954
Popis:
12.3.1879 - 18.5.1954
Podnikatel. Velkoobchod s uhlím. Cihelna v Měšicích. Tašky, cihly, dříví, autodopravva osob a nákladů. Pískovna v Hůrkách. Zástupce fy Tatra. Byl jako reklama v kině: Cestou necestou, malá Tatra dobývá svět. Rád maloval obrazy, fotil Leika / Byl členem společnosti PFFF. "Vosa" časopis, který vylétal vždy na Silvestra o něm míval různé články. "Ze vzpomínek kostkovaného lovce. Nosil ang. kostk. oblek, vče bylo v barvě zelené i inkoust. "Víte, že jsem porazil Frištejnského, chlubil se jednou Robert. No to ještě když jsem jezdil s malou Tatrou.
Tradovalo se, že jeho dcera byla první žena, která měla řidičák. měl pronajatý rybník "jezero", jednou v předjaří si chtělzkrátit cestu, vjel na led a probořil se. "Tatřičce koukal jen nosejček", vyprávěl a nezapomněl každý malér vyfotografovat. Byl velký přítel pana Josefa Šechtla. Všemu byl konec po r. 1948, kdy fy. znárodnili komunisté. Vyhnali je z bytu, osobní auto zničili a během roku ho poslali do penze bez penze.
včelařil, rád pořádal "švajnfesty" za účasti celého příbuzenstva. Krátký čas byl zaměstnancem drah ve Voticích. Kamenolom u trati byl jeho majetek. Prodal ho, když se odstěhoval do Tábora. Přednosta řekl: "To je dobře, že budete podnikat, zde ve Voticích bysta nám prodal i koleje."

Rok:

Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
Klíčová slova:
auto
Materiál:
35mm_noname
Kategorie:
pan Horák (výstřední Táborský milionář, majitel všeho zeleného)
Nápisy na fotografii:
Umístění:
film 195

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička