Digital archive of Studios

Czech name: Robert Horák 1879-1954

Š&V Digital Archive VIP Busynessmans pan Horák
Robert Horák 1879-1954 (in Czech), keywords: car (Czech) 12.3.1879 - 18.5.1954 Podnikatel. Velkoobchod s uhlím. Cihelna v Měšicíc... car
ID:
35mm/film35mm6688
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Robert Horák 1879-1954
Description:
itemprop=description>

Czech description: 12.3.1879 - 18.5.1954
Podnikatel. Velkoobchod s uhlím. Cihelna v Měšicích. Tašky, cihly, dříví, autodopravva osob a nákladů. Pískovna v Hůrkách. Zástupce fy Tatra. Byl jako reklama v kině: Cestou necestou, malá Tatra dobývá svět. Rád maloval obrazy, fotil Leika / Byl členem společnosti PFFF. "Vosa" časopis, který vylétal vždy na Silvestra o něm míval různé články. "Ze vzpomínek kostkovaného lovce. Nosil ang. kostk. oblek, vče bylo v barvě zelené i inkoust. "Víte, že jsem porazil Frištejnského, chlubil se jednou Robert. No to ještě když jsem jezdil s malou Tatrou.
Tradovalo se, že jeho dcera byla první žena, která měla řidičák. měl pronajatý rybník "jezero", jednou v předjaří si chtělzkrátit cestu, vjel na led a probořil se. "Tatřičce koukal jen nosejček", vyprávěl a nezapomněl každý malér vyfotografovat. Byl velký přítel pana Josefa Šechtla. Všemu byl konec po r. 1948, kdy fy. znárodnili komunisté. Vyhnali je z bytu, osobní auto zničili a během roku ho poslali do penze bez penze.
včelařil, rád pořádal "švajnfesty" za účasti celého příbuzenstva. Krátký čas byl zaměstnancem drah ve Voticích. Kamenolom u trati byl jeho majetek. Prodal ho, když se odstěhoval do Tábora. Přednosta řekl: "To je dobře, že budete podnikat, zde ve Voticích bysta nám prodal i koleje."

Year:

Help us exactly date this photograph,please!
Author:
Keywords:
car
Material:
35mm_noname
Categories:
pan Horák
Texts on the photo:
Location:
film 195

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička