Digitální archiv

Nemocnice,Dr. Pavlík

Š&V Digitální archiv Fotoreportáž Lazarety Táborské (gymnázium, sokolovna) 1917
Nemocnice,Dr. Pavlík  nemocnice,Dr.Pavlík.Stručně pár údajů k nemocnici.Do r.1906 byl primářem Dr.Jehl... nemocnice,první světová válka
ID:
desky/deska1759
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Nemocnice,Dr. Pavlík
Popis:
nemocnice,Dr.Pavlík.Stručně pár údajů k nemocnici.Do r.1906 byl primářem Dr.Jehlička.Dr.Jehlička byl v nemocnici do 11 hod.,odpoledne přicházel Dr.Pavlík.Bývalo tam 5 řeholnic.Dr. Pavlík byl lékařem městským,lékařem okresní nemocenské pokladny a lékařem železničním.Po úmrtí Dr. Jehličky zvolen primářemDr. Pavlík, s podmínkou, že se vzdá ost. funkcí.V roce 1906 vzal Dr. Pavlík na výpomoc Dr. Rychetníka-lékaře Táb. tabákové továrny.Protože se Dr.Pavlík odmítl vzdát vedl. funkcí, byl na místo primáře zvolen Dr. Daniel.Dr. Pavlík 20.11.1907 opouští nemocnici.V době světové války 1914-1917 řídil nemocnici Dr.Rychetník.Dr. Daniel byl v armádě.Po roce 1906 byl počet řádových sester zvýšen na 7.Podle těchto údajů je zřejmé,že uvedené dva snímky jsou tedy z období roku 1906-1907.Je na nich Dr. Pavlík,Dr.Rychetník a 7 řádových sester/znám i jejich jména/.
S pozdravem Mojmír Pěnka

Pomozte nám určit kdo je na fotografii.

Rok:

Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
nemocnice, první světová válka
Materiál:
negative13x18
Kategorie:
Lazarety Táborské (gymnázium, sokolovna) 1917
Nápisy na fotografii:
Umístění:
krabice 65

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička