Digitální archiv

Gajdík,spořitelna

Gajdík,spořitelna   pan Petr Gajdík - narozen v Ratíškovicích....následně žil v Táboře (z této doby... portrét,Gajdík,spořitelna
Gajdík,spořitelna

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

ID:desky/deska1791
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Gajdík,spořitelna
Popis:
pan Petr Gajdík - narozen v Ratíškovicích....následně žil v Táboře (z této doby je foto) kde se stal členem představenstva Spořitelny. Pak jako Vrchní zemský rada odešel do Prahy kde žil až do své smrti na Praze 6. Ing. Pavel Gajdík V Ratíškovicích se toto příjmení vyskytuje nejvíce a i já mám toto příjmení.Dostala se mi do rukou fotografie Petra Gajdíka, narozeného v Ratíškovicích v r.1872, c.k. zastupujícího učitele na Vyšší škole v Uherském Hradišti, která vznikla o 25 let dříve, než fotografie z Vašeho atelieru. Potvrzuje to Váš předpoklad, že snímek byl pořízen v r. 1922 (deska č.1791 z.č.32390 z r.1922). Zřejmě se p.Gajdík nechal ve Vašem atelieru vyfotografovat, když mu bylo 50 roků.Cyril Gajdík.

Pomozte nám určit kdo je na fotografii.

Rok:
Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!

Zakázka má číslo 32390. Nejbližší starší datovaná má číslo 25804 a je z roku 1919. Nejbližší mladší datovaná má číslo 32690 a je z roku 1922. Tato fotografie tedy bude přibližně z roku 1922.

Autor: (blíže neurčen)
Klíčová slova:portrét, Gajdík, spořitelna
Materiál:negative13x18
Kategorie:Portréty - spořitelna
Nápisy na fotografii:
Umístění:krabice 68
logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička