Digitální archiv

Marie Záhořová-Němcová 25.4.

Marie Záhořová-Němcová  25.4.  první prezidentka YWCY, na zadní straně jedné fotografie Marie Záhořová- Němcová... portrét,Záhořová,Němcová
Marie Záhořová-Němcová 25.4.

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

ID:desky/deska3702
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Marie Záhořová-Němcová 25.4.
Popis:
první prezidentka YWCY, na zadní straně jedné fotografie Marie Záhořová- Němcová, poslední snímek za jejího života. Zemřela v Brně raněna srdeční mrtvicí. Místodržitel Černý nevyhověl její prosbě za finanční podporu Imky, jejíž byla ředitelkou, a jednak ze silného rozhořčení a jednak protože trpěla srdeční vadou, klesla na schodech, když odcházela z jeho kanceláře. Byla to poslední návštěva u nás, říkala mi, že ji do Brna poletí, já ji varovala, aby to nedělala, aby vzala v úvahu své slabé srdce, ale ona se smála, že cesta letadlem trvá jen pár minut.
Odmítavá odpověď místodržitele, slabé srdce a tehdy velké horko uspíšili smrt této skvělé ženy, která se mohla se ctí hlásit k Boženě Němcové jako její vnučka. Božene Šechtlová

Rok:
Autor: (blíže neurčen)
Klíčová slova:portrét, Záhořová, Němcová
Materiál:negative13x18
Kategorie:Němcová-Záhořová 1930
Nápisy na fotografii:
Umístění:398
logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička