Digitální archiv

Vizitkové poprsí sokola Koudela

Vizitkové poprsí sokola Koudela  nevíte-li o jiné možnosti, mohl by to být zakladatel černovické jednoty Augustin... sokol,portrét
Vizitkové poprsí sokola Koudela

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

ID:desky/deska4116
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Vizitkové poprsí sokola Koudela
Popis:
nevíte-li o jiné možnosti, mohl by to být zakladatel černovické jednoty Augustin Koudela

Na veřejné schůzi 10. ledna a ustavující valné hromadě 27. března 1897 byl založen zdejší Sokol. V Černovicích se přihlásilo 52 členů, mezi nimi skoro všichni členové divadelního spolku Bělohrobský a Čtenářského spolku. Prvním náčelníkem byl Augustin Koudela, pražský rodák, který s myšlenkou založení přišel. Starostou byl zvolen MUDr. Matěj Krajc, obvodní lékař, který rok předtím nastoupil a zůstal místním lékařem skoro čtyřicet let.

Sokolové naplánovali na rok 1934 Sokolský den, k němuž přizvali stovku čestných hostů (mj. i zakladatele jednoty Augustina Koudelu, tehdy kovovýrobce z Prahy) a všechny spřátelené spolky z Táborska, Pelhřimovska a Kamenicka.

Zdravím. Jiří Turek
Děkujeme

Pomozte nám určit kdo je na fotografii.

Rok:
Autor: (blíže neurčen)
Klíčová slova:sokol, portrét
Materiál:negative11x8.5
Kategorie:Portréty a postavy sokolů
Nápisy na fotografii:
Umístění:443
logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička