Digital archive of Studios

Czech name: Vizitkové poprsí sokola Koudela

Š&V Digital Archive Portraits and figures Portraits and giures of sportsmans Portraits and figures of sokols
Vizitkové poprsí sokola Koudela (in Czech), keywords: sokol, portrait (Czech) nevíte-li o jiné možnosti, mohl by to být zakladatel černovické jednoty ... sokol, portrait
ID:
desky/deska4116
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Vizitkové poprsí sokola Koudela
Description:
itemprop=description>

Czech description: nevíte-li o jiné možnosti, mohl by to být zakladatel černovické jednoty Augustin Koudela

Na veřejné schůzi 10. ledna a ustavující valné hromadě 27. března 1897 byl založen zdejší Sokol. V Černovicích se přihlásilo 52 členů, mezi nimi skoro všichni členové divadelního spolku Bělohrobský a Čtenářského spolku. Prvním náčelníkem byl Augustin Koudela, pražský rodák, který s myšlenkou založení přišel. Starostou byl zvolen MUDr. Matěj Krajc, obvodní lékař, který rok předtím nastoupil a zůstal místním lékařem skoro čtyřicet let.

Sokolové naplánovali na rok 1934 Sokolský den, k němuž přizvali stovku čestných hostů (mj. i zakladatele jednoty Augustina Koudelu, tehdy kovovýrobce z Prahy) a všechny spřátelené spolky z Táborska, Pelhřimovska a Kamenicka.

Zdravím. Jiří Turek
Děkujeme

Please help us to identify who is on the photograph.

Year:
Author:
(no closer identification)
Keywords:
sokol, portrait
Material:
negative11x8.5
Categories:
Portraits and figures of sokols
Texts on the photo:
Location:
443

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička