Digitální archiv

Paní Hana Benešová před vilou při loučení s přáteli a hradním personálem

Š&V Digitální archiv Města a vesnice Sezimovo Ústí Vila presidenta Edvarda Beneše v Sezimově Ústí
Paní Hana Benešová před vilou při loučení s přáteli a hradním personálem  na fotografii, na které poznávám svoji babičku Barboru Krsovou - ¨Buřičovou. Sto... Edvard Beneš,president,Sezimovo Ústí,Hana Benešová
ID:
desky/deska4181
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Paní Hana Benešová před vilou při loučení s přáteli a hradním personálem
Popis:
na fotografii, na které poznávám svoji babičku Barboru Krsovou - ¨Buřičovou. Stojí po levici paní Benešové. Dále poznávám slečnu Mařenku - kuchařku, slečnu Vilmu - komornou, slečnu Jiřinku, paní Kodlovou /nevím zda je to správně napsané - sekretářky paní Benešové, pana Kotýnka s paní, který rád maloval - řidiče, pana Sezimu s paní - zahradníka.
Babička sloužila u paní Benešové /milostivé paní - jinak ji nikdy neřekla/ asi od roku 1931 asi do roku 1960 a byla na tuto práci velice pyšná. Dědeček tam ale tragicky zahynul v roce 1946 a babička se pak vdala za dědu Buřiče. Zemřela v roce 1973. Otec byl velký kamarád pana Vlčka - synovce paní Benešové. Jezdili spolu na lyžařské výlety, loďkou po Lužnici. Velice rád také na dobu strávenou ve vile vzpomínal. Hana Bulínová - Krsová

Pomozte nám určit kdo je na fotografii.

Rok:
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
Edvard Beneš, president, Sezimovo Ústí, Hana Benešová
Materiál:
film13x18
Kategorie:
Vila presidenta Edvarda Beneše v Sezimově Ústí
Nápisy na fotografii:
Umístění:
444

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička