Digitální archiv

tamburaši

tamburaši  uprostřed Vojta, vlevo nahoře František Pěnka. Kroužek tamburašů působil v Táboř... tamburaši
tamburaši

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

ID:desky/deska7111
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
tamburaši
Popis:
uprostřed Vojta, vlevo nahoře František Pěnka. Kroužek tamburašů působil v Táboře od roku 1896. Do Čech tato hudba přišla 1890. 1892 pořádal pražský tamburažský sbor koncert v Táboře v divadle, hráltam i táborský medik OtomarJosef Šechtl, fotograf. Pivoňka.U zrodu táborských byli Karel Vojta, pracoval v kanceláři Cikharta, Jan a Gustav Volákovi, synové pekaře, Později Hynek Černík učitel, scházeli se v hostinci U koruny vKotnovské ulici. Později přišli: Štěpán Doubek, varhaník,Rehlich, retušér u Šechtlů, Trsek, abiturient gymnázia, Karel Pruner,Učitel, Richard Hrdlička, typograf, nakonec Bohumil Beneš, obchodník, Černý, ůčetní z Brdlíkova mlýna a Jaroslav Posadovský, účetní spřitelny. Všichni do roku 1897. 19.7. se ženil Vojta a kamarádi mi věnovali toto tablo, je na něm Alexandr Kamberský, Rehlich,Černý,Setunský,Posadovský,Baneš, Volákovi, Trska, Vojta Pivoňka, Šechtl, Hrdlička, Pruner, Pěnka. Později se scházeli u Setunských,1901 a v hotelu Amort Mojmír Pěnka

Rok:
Autor: (blíže neurčen)
Klíčová slova:tamburaši
Materiál:negative21x27 lakovany
Kategorie:Tabla
Nápisy na fotografii:
Umístění:181
logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička