Digitální archiv

66. - Křížová ulice

Š&V Digitální archiv Firma Šecthl a Voseček Fotografie z původního firemního alba
Š&V Digitální archiv Města a vesnice Tábor Staré město Křížová ulice
66. - Křížová ulice  Křížová ul. č.1. V tomto domě bydlela moje maminka s babičkou a mojí tetou. Dům ... Tábor,postava
ID:
fotografie/foto2612
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
66. - Křížová ulice
Popis:
Křížová ul. č.1. V tomto domě bydlela moje maminka s babičkou a mojí tetou. Dům na fotografii má ještě šindelovou střechu. Maminka mi říkala, že dům vyhořel, právě kvůli šindelům, museli se vystěhovat. Myslím že jí v té době podle vyprávění nebylo víc jak 10 let, tedy fotografie musela být pořízena nejpozději do r.1926. Ráda se dívám na fotoarchiv Tábora, kde jsem použila nádherné dětství vždy každé prázdniny, teta bydlela ve mlýně u Lužnice, to byl pro nás děti ráj, blízko do lesa, dále údolím až na Harachovku, nebo jsme viděli od nás až na Klokoty. Chodila jsem i jeden čas v Táboře do školy, takže vilovou čtvrtí nahoru, pak uličkami starého města do školy. Chodila jsem tam bohužel jen krátce,ale presto vzpomínky jsou nádherné, Pak se teta přestěhovala do Střelnické ul. do domu kde je dnes Husův dům. Okénkem , který je ve výklenku domu je vidět až na náměstí, tak jsme měli přehled co se právě děje ve městě, potom ty úžasné poschoďové sklepy i na střechu jsme jako děti lezli. To je tak asi vše, kvůli 1 fotografii jsem se rozepsala až dost. Děkuji za nádherný archiv a s tím i nádherné vzpomínky na Tábor. Hradská V.
My děkujeme

Rok:

Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
Tábor, postava
Materiál:
fotograph
Kategorie:
Fotografie z původního firemního alba, Křížová ulice
Nápisy na fotografii:
Umístění:

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička