Digital archive of Studios

Czech name: 66. - Křížová ulice

Š&V Digital Archive Šechtl and Voseček company Photos from original Šechtl and Voseček portfolio
Š&V Digital Archive Cities and villages Tábor Old Town Křížová Street
66. - Křížová ulice (in Czech), keywords: Tábor, figure (Czech) Křížová ul. č.1. V tomto domě bydlela moje maminka s babičkou a mojí tet... Tábor, figure
ID:
fotografie/foto2612
Order print from this photograph
Name:
Czech name: 66. - Křížová ulice
Description:
itemprop=description>

Czech description: Křížová ul. č.1. V tomto domě bydlela moje maminka s babičkou a mojí tetou. Dům na fotografii má ještě šindelovou střechu. Maminka mi říkala, že dům vyhořel, právě kvůli šindelům, museli se vystěhovat. Myslím že jí v té době podle vyprávění nebylo víc jak 10 let, tedy fotografie musela být pořízena nejpozději do r.1926. Ráda se dívám na fotoarchiv Tábora, kde jsem použila nádherné dětství vždy každé prázdniny, teta bydlela ve mlýně u Lužnice, to byl pro nás děti ráj, blízko do lesa, dále údolím až na Harachovku, nebo jsme viděli od nás až na Klokoty. Chodila jsem i jeden čas v Táboře do školy, takže vilovou čtvrtí nahoru, pak uličkami starého města do školy. Chodila jsem tam bohužel jen krátce,ale presto vzpomínky jsou nádherné, Pak se teta přestěhovala do Střelnické ul. do domu kde je dnes Husův dům. Okénkem , který je ve výklenku domu je vidět až na náměstí, tak jsme měli přehled co se právě děje ve městě, potom ty úžasné poschoďové sklepy i na střechu jsme jako děti lezli. To je tak asi vše, kvůli 1 fotografii jsem se rozepsala až dost. Děkuji za nádherný archiv a s tím i nádherné vzpomínky na Tábor. Hradská V.
My děkujeme

Year:

Help us exactly date this photograph,please!
Author:
(no closer identification)
Keywords:
Tábor, figure
Material:
fotograph
Categories:
Photos from original Šechtl and Voseček portfolio, Křížová Street
Texts on the photo:
Location:

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička