Digitální archiv

Kde nic tu nic v Táboře

Š&V Digitální archiv Města a vesnice Tábor Pohledy na Tábor Nejstarší pohledy na Tábor
Kde nic tu nic v Táboře      Jedná se o výřez z velkého negativu Tábora z roku 1868, v jehož pravé části ... město,Tábor,Lužnice,řeka
ID:
skatule1/diacek0060
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Kde nic tu nic v Táboře
Popis:


Jedná se o výřez z velkého negativu Tábora z roku 1868, v jehož pravé části ne že nic není, ale naopak se zde nachází Pražská brána (zbořená 1884) a gotická bašta zvaná Řeznická v Parkánech (zbořená po roce 1872) a jedná se snad o jediný zachovaný snímek na Tábor s uvedenými objekty! Pochopitelně se zde ještě nenacházejí Dívčí školy na Parkánech (císařovny Alžběty, později Hany Benešové, svého času i Josefa Hakena)), nové městské divadlo (z roku 1887) a už vůbec zde není Okresní úřad dnes Archiv města Tábora postavený až v roce 1931. Zato zde vidíme na pozdějším Školním (po roce 1918 Habrmanově) náměstí stará jatka a masné krámy, které v roce 1880 ustoupily výstavbě Dívčích škol.
text od pana Kohouta

Rok:
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
město, Tábor, Lužnice, řeka
Materiál:
diapositive8x8
Kategorie:
Nejstarší pohledy na Tábor
Nápisy na fotografii:
Umístění:

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička