Digitální archiv

mlýn Veselých, Sezimák

Š&V Digitální archiv Technika Mlýny
Š&V Digitální archiv Města a vesnice Planá nad Lužnicí
mlýn Veselých, Sezimák  Tento snímek mi hodně připomíná mlýn v Plané nad Lužnicí s jezem. Sice dnešní po... mlýny,Lustig
ID:
35mm/film35mm4811
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
mlýn Veselých, Sezimák
Popis:
Tento snímek mi hodně připomíná mlýn v Plané nad Lužnicí s jezem. Sice dnešní podoba mlýna je jiná, ale třeba před mnoha lety mohla být provedena přístavba zadní budovy a nástavba samotné budovy mlýna.Vlasta Szutáková první snímek uveřejněný v novinách "14 dní" ze 17.12.2007 je určitě jez v Plané nad Lužnicí, vyfotografovaný z prostoru koupaliště. Větší budova na vzdálené straně je mlýn s elektrárnou. Na snímku chybí později postavená klubovna rybářského spolku a také přízemní domeček p. Brousila, který by byl k vidění na úplně pravé straně fotografie. Dnes je mezi těmito stavbami (mlýn a domek) letní posezení pro návštěvníky nedávno zřízené cukrárny. Samozřejmě není možné vidět stávající silniční most na levé straně fotografie - byl v té době cca 150 m proti proudu nad jezem a vjíždělo se na něj podél budovy, kde nyní sídlí např. galerie Rudolfa Hrušínského Karel Melenajez v Sezimově Ústí I. nyní je tam malá elektrárna a vystaveno sídliště Na Sojčím vrchu. S pozdravem Makovcová
Jedná se o fotografii bývalého mlýna Veselých v Sezimově Ústí, pořízenou z levého břehu. Vzhledem k nezřetelnému malému stromu v pravé horní čtvrtině fotky a velikosti těchto dubů dnes je fotka stará cca70 let. Pokud by mlýn ještě stál ( částečně ho vzala voda a zbytek pak byl zbořen) vypadalo to v tomto místě asi tak jako na přiložené montáži.
S pozdravem
Luděk LUDVÍK
Sezimovo Ústí
-rozhodně se nejedná o Planou. Pavla Capáková
rozhodně se nejedná o Planou. záznam v knize návštěv březen 2013

Rok:

Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
mlýny, Lustig
Materiál:
35mm_agfa_isopran_f
Kategorie:
Mlýny, Planá nad Lužnicí
Nápisy na fotografii:
Umístění:
film 126

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička