Digitální archiv

Sepekov

Š&V Digitální archiv Města a vesnice
Š&V Digitální archiv Koně a kočáry
Sepekov  Řekl bych, že se jedná o Sepekov, vlevo hospoda Panská vpravo současná radnice.J... architektura,kůň,kostel,město
ID:
desky/deska0871
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Sepekov
Popis:
Řekl bych, že se jedná o Sepekov, vlevo hospoda Panská vpravo současná radnice.Jan Strnad
náměstí v Sepekově - vlevo Panský hostinec (viz část nápisu), vpravo budova školy (nyní OÚ), uprostřed kostel sv. Mikuláše (za Josefa II. zrušen, pak prodán a přestavěn na dům s byty). V roce 1912 kostel vyhořel a z velké části pobořen, dnes už jen lehko přehlédnutelné zbytky. Fotografie může být z období 1893 - 1912.Oldřich Horek Budova školy byla dokončena r. 1892 a kostel sv. Mikuláše vyhořel v r. 1912, to byl jeho konec. Vzhledem k tomu, že před budovou školy jsou již vzrostlé stromky a mezi nimi stojí železný kříž, datoval bych vznik této foto asi do r. 1900.
Jaroslav Kosík, Děkujeme

Pomozte nám určit kde fotografie byla pořízena a kdo je na fotografii.

Rok:

Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
architektura, kůň, kostel, město
Materiál:
negative13x18
Kategorie:
Města a vesnice, Koně a kočáry
Nápisy na fotografii:
Umístění:

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička