Digitální archiv

oltář v kapli táborské nemocnice

Š&V Digitální archiv Interiery Interiery kostelů
Š&V Digitální archiv Města a vesnice Tábor
oltář v kapli táborské nemocnice  Kaple táborské nemocnice. Fr. Pěnka ve své knize Moje cesta suchopárem života na... interier,kostel,nemocnice,Tábor
ID:
desky/deska7087
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
oltář v kapli táborské nemocnice
Popis:
Kaple táborské nemocnice.
Fr. Pěnka ve své knize Moje cesta suchopárem života na str.622 píše: ...Místnost druhá /číslo 17/ byla modlitebnou sester.Stál tu při východní zdi pěkný gotický oltáříkse sochou neposkvrněného početí Marie.Po pravé i levé jeho straně na zavěšených podstavcích na zdi byly sošky jiných dvou světců.Proti oltáři byly dvě lavice pro sestry.Výzdobě kapličky a oltáříku zvláště květinami jak rostlými,tak umělými věnovaly jeptišky drahně času i péče.Tolik úryvek,který popisuje přesně co je na snímku.Jsem přesvědčen, že modlitebna sester byla v nemocnici od počátku, tedy snímek je z let 1890-1895.M. Pěnka

Rok:
Lakovaly se zejména kollodiové negativy (vytvořené po roce 1880 a před rokem 1890) ale i některé želatinové (minimálně do roku 1901).
Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
interier, kostel, nemocnice, Tábor
Materiál:
negative18x24 lakovany
Kategorie:
Interiery kostelů, Tábor
Nápisy na fotografii:
Umístění:
193

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička