Digitální archiv

Tábor od severu

Š&V Digitální archiv Města a vesnice Tábor Pohledy na Tábor Pohledy na Tábor od severu
Š&V Digitální archiv Města a vesnice Tábor Fotografie Tábora na historických vizitkách
Tábor od severu  Pohled na Tábor od čelkovických lázní roku 1878. Digitální reprodukce ze skleněn... lázně,Kotnov,Lužnice,řeka
ID:
fotografie/foto1567
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Tábor od severu
Popis:
Pohled na Tábor od čelkovických lázní roku 1878.
Digitální reprodukce ze skleněného negativu 13 × 18 cm, foto z roku 1878.
Další starobylá vizitka ze série vytvořené v roce 1878. Přestože vizitka je vysoká kolem 5 cm, je na ní vidět mnoho zajímavých detailů. Při porovnání s následující fotografií z roku 1897 si můžete všimnout, že čelkovické lázně jsou ještě nižší a bez věžičky, radnice je před novogotickou přestavbou, na parkánech vyrostla synagoga, a možná zahlédnete i střechu Pražské brány. Drobné domky na předměstí se mění v několikapatrové činžáky. Popsat vše, co se za těch 19 let postavilo a změnilo, by trvalo ještě dlouho.

Rok:
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
lázně, Kotnov, Lužnice, řeka
Materiál:
fotograph
Kategorie:
Pohledy na Tábor od severu, Fotografie Tábora na historických vizitkách
Nápisy na fotografii:
Umístění:

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.
Tábor od severu
Tábor od severu

Náhled se souboru pořipraveného pro tisk (zadní strana , Typ a rozlišení: TIFF Directory at offset 0x2008f76c (537458540))

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička