Digital archive of Studios

Czech name: mlýn Veselých, Sezimák

Š&V Digital Archive Technology Mills
Š&V Digital Archive Cities and villages Planá nad Lužnicí
mlýn Veselých, Sezimák (in Czech), keywords: mlýny, Lustig (Czech) Tento snímek mi hodně připomíná mlýn v Plané nad Lužnicí s jezem. Sice d... mlýny, Lustig
ID:
35mm/film35mm4811
Order print from this photograph
Name:
Czech name: mlýn Veselých, Sezimák
Description:
itemprop=description>

Czech description: Tento snímek mi hodně připomíná mlýn v Plané nad Lužnicí s jezem. Sice dnešní podoba mlýna je jiná, ale třeba před mnoha lety mohla být provedena přístavba zadní budovy a nástavba samotné budovy mlýna.Vlasta Szutáková první snímek uveřejněný v novinách "14 dní" ze 17.12.2007 je určitě jez v Plané nad Lužnicí, vyfotografovaný z prostoru koupaliště. Větší budova na vzdálené straně je mlýn s elektrárnou. Na snímku chybí později postavená klubovna rybářského spolku a také přízemní domeček p. Brousila, který by byl k vidění na úplně pravé straně fotografie. Dnes je mezi těmito stavbami (mlýn a domek) letní posezení pro návštěvníky nedávno zřízené cukrárny. Samozřejmě není možné vidět stávající silniční most na levé straně fotografie - byl v té době cca 150 m proti proudu nad jezem a vjíždělo se na něj podél budovy, kde nyní sídlí např. galerie Rudolfa Hrušínského Karel Melenajez v Sezimově Ústí I. nyní je tam malá elektrárna a vystaveno sídliště Na Sojčím vrchu. S pozdravem Makovcová
Jedná se o fotografii bývalého mlýna Veselých v Sezimově Ústí, pořízenou z levého břehu. Vzhledem k nezřetelnému malému stromu v pravé horní čtvrtině fotky a velikosti těchto dubů dnes je fotka stará cca70 let. Pokud by mlýn ještě stál ( částečně ho vzala voda a zbytek pak byl zbořen) vypadalo to v tomto místě asi tak jako na přiložené montáži.
S pozdravem
Luděk LUDVÍK
Sezimovo Ústí
-rozhodně se nejedná o Planou. Pavla Capáková
rozhodně se nejedná o Planou. záznam v knize návštěv březen 2013

Year:

Help us exactly date this photograph,please!
Author:
(no closer identification)
Keywords:
mlýny, Lustig
Material:
35mm_agfa_isopran_f
Categories:
Mills, Planá nad Lužnicí
Texts on the photo:
Location:
film 126

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička