Digitální archiv

Herbenova chalupa od architekta Kotěry, Hostišov

Š&V Digitální archiv Města a vesnice Herbenova chalupa od architekta Kotěry v Hostišově
Herbenova chalupa od architekta Kotěry, Hostišov  TATO CHALUPA; Kdyby ústa měla - pomluvy by netrpěla; Navrhl Kotěra, stavěl Vrzal... vila,architekt Kotěra
ID:
35mm/film35mm0730
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Herbenova chalupa od architekta Kotěry, Hostišov
Popis:
TATO CHALUPA;
Kdyby ústa měla - pomluvy by netrpěla;
Navrhl Kotěra, stavěl Vrzal;
Stojí v Táborském kraji, dobří lidé v ní přebývají Dodatek k fotu Chaloupka od J.Kotěry:jak vzpomíná J.Herben na Antonína Slavíčka:"...Přišel srpen a Slavíček už neměl v Hostišově stání.Všecko ho začalo znepokojovat a dráždit..Zpočátku ho jen znepokojovala naše chaloupka,návrh Kotěrův.Ani umělecky ho snad ten návrh neuspokojoval,nejvíce ho však rozlčilovala prudká červeň zánovní střechy.Vůbec dojem Hostišova byl mu novou chalupou porušen.Řekl mi několikrát,že nerad vychází ze dvora na náves,aby chalupu nemusil vidět,a když už musí mimo naše zahrádky do lesa,že kouká pryč." Tolik citace z Žákovy Obytné krajiny,str.117,kde je taktéž rozbor této stavby od autora.Dle nedávno vydané kotěrovské publikace byla chaloupka postavena v letech 1901-1902 jako první z architektovy řady nových "vil" a Kotěra sám se k její realizaci spíše nepřiznává,uváděje ji pouze ve svých návrzích.

Pomozte nám určit kde fotografie byla pořízena.

Rok:

Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
vila, architekt Kotěra
Materiál:
35mm_kodak_nitrate
Kategorie:
Herbenova chalupa od architekta Kotěry v Hostišově
Nápisy na fotografii:
Umístění:
film 15

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička