Digital archive of Studios

Czech name: Herbenova chalupa od architekta Kotěry, Hostišov

Š&V Digital Archive Cities and villages Cottage by architect Kotěra v Hostišově
Herbenova chalupa od architekta Kotěry, Hostišov (in Czech), keywords: villa, architekt Kotěra (Czech) TATO CHALUPA; Kdyby ústa měla - pomluvy by netrpěla; Navrhl Kotěra, stav... villa, architekt Kotěra
ID:
35mm/film35mm0730
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Herbenova chalupa od architekta Kotěry, Hostišov
Description:
itemprop=description>

Czech description: TATO CHALUPA;
Kdyby ústa měla - pomluvy by netrpěla;
Navrhl Kotěra, stavěl Vrzal;
Stojí v Táborském kraji, dobří lidé v ní přebývají Dodatek k fotu Chaloupka od J.Kotěry:jak vzpomíná J.Herben na Antonína Slavíčka:"...Přišel srpen a Slavíček už neměl v Hostišově stání.Všecko ho začalo znepokojovat a dráždit..Zpočátku ho jen znepokojovala naše chaloupka,návrh Kotěrův.Ani umělecky ho snad ten návrh neuspokojoval,nejvíce ho však rozlčilovala prudká červeň zánovní střechy.Vůbec dojem Hostišova byl mu novou chalupou porušen.Řekl mi několikrát,že nerad vychází ze dvora na náves,aby chalupu nemusil vidět,a když už musí mimo naše zahrádky do lesa,že kouká pryč." Tolik citace z Žákovy Obytné krajiny,str.117,kde je taktéž rozbor této stavby od autora.Dle nedávno vydané kotěrovské publikace byla chaloupka postavena v letech 1901-1902 jako první z architektovy řady nových "vil" a Kotěra sám se k její realizaci spíše nepřiznává,uváděje ji pouze ve svých návrzích.

Please help us to date the photograph.

Year:

Help us exactly date this photograph,please!
Author:
(no closer identification)
Keywords:
villa, architekt Kotěra
Material:
35mm_kodak_nitrate
Categories:
Cottage by architect Kotěra v Hostišově
Texts on the photo:
Location:
film 15

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička