Digitální archiv

Pohled na Jáchymov

Š&V Digitální archiv Fotoreportáž Jáchymov na kinofilmu z roku 1947 V Jáchymov# s paní Broukalovou, kinofilm
Pohled na Jáchymov  Pohled na Jáchymov, který se rozkládá převážně v táhlém údolí, které vlastně ved... Jáchymov,Broukal
ID:
35mm/film35mm3893
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Pohled na Jáchymov
Popis:
Pohled na Jáchymov,
který se rozkládá převážně v táhlém údolí, které vlastně vede od úpatí Krušných hor až na hřebeny. Jáchymov, který je ve střední části tohoto údolí, má značný výškový rozdíl.
V dolní část Jáchymova je lázeňský komplex, ve středu je již městská zástavba, Špitální kostel a hřbitov. V horní části je dominantou kostel, dále je zde budova radnice, Mincovna (s museem), důl Svornost, zbytky Šlikova hradu (dvě věže), naučná stezka "Jáchymovské peklo" po místech, kde v padesátých letech minulého století bývaly nejdříve zajatecké tábory, potom vězeňské lágry, kdysi poutní cesta na Mariánskou, kde býval slavný klášter, proměněný na kasárna SNB pro ostrahu lágrů a později scela zlikvidovaný.
Na snímku je vlevo dole vidět část pravého křídla "Radium Palace Hotel", v pravé dolní části budova nádraží (dnes neexistuje), vpravo kopec "Na klobouku". J. Ochec

Rok:
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
Jáchymov, Broukal
Materiál:
35mm_agfa_isopran_f
Kategorie:
V Jáchymov# s paní Broukalovou, kinofilm
Nápisy na fotografii:
Umístění:
film 91

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička