Digitální archiv

Jáchymov, Špitální kostel

Jáchymov, Špitální kostel  Špitální kostel Špitální kostel, dnes hřbitovní, je nejstarší dochovanou stavbou... Jáchymov,Šechtlovi
Jáchymov, Špitální kostel

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

ID:35mm/film35mm5263
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Jáchymov, Špitální kostel
Popis:
Špitální kostel
Špitální kostel, dnes hřbitovní, je nejstarší dochovanou stavbou našeho města. Ve stráni nad městem zaujme vysokou sedlovou střechou, krytou šindelem.
V interiéru kostela se dochovala celá řada kamenných náhrobků významných osobností města ze 16. století. Vedle královských mincmistrů, úředníků a těžařů, zde byli pohřbeni i bohatí patriciové. V upraveném a restaurovaném interiéru je umístěno sousoší Kalvárie z dílny drážďanského sochaře Christopha Waltera. Ten sochy vytvořil na objednávku rady města v roce 1544. V interiéru kostela se rovněž dochovala křídlová oltářní archa, skříň s predelou a zavíracími křídly. Deskové obrazy pocházejí z dílny Lukase Cranacha a podle heraldických znaků byl donátorem oltáře Jindřich z Könneritz, působící v Jáchymově od roku 1519 jako hejtman, známá osobnost ve vývoji hornictví a mincování, věrný stoupenec Šliků, politik, obratný diplomat a právník.
V současné době je k historii objektu, v rozsáhlém pozdně gotickém krovu, instalována výstava a pořádají se zde koncerty staré hudby. určil Jaroslav Ochec

Rok:
Autor: (blíže neurčen)
Klíčová slova:Jáchymov, Šechtlovi
Materiál:35mm_agfa_isopran_f
Kategorie:Jáchymov 1947, 4. kinofilm
Nápisy na fotografii:
Umístění:film 137
logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička