Digitální archiv

Jáchymov, Špitální kostel

Š&V Digitální archiv Fotoreportáž Jáchymov na kinofilmu z roku 1947 Jáchymov 1947, 4. kinofilm
Jáchymov, Špitální kostel  Špitální kostel Špitální kostel, dnes hřbitovní, je nejstarší dochovanou stavbou... Jáchymov,Šechtlovi
ID:
35mm/film35mm5263
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Jáchymov, Špitální kostel
Popis:
Špitální kostel
Špitální kostel, dnes hřbitovní, je nejstarší dochovanou stavbou našeho města. Ve stráni nad městem zaujme vysokou sedlovou střechou, krytou šindelem.
V interiéru kostela se dochovala celá řada kamenných náhrobků významných osobností města ze 16. století. Vedle královských mincmistrů, úředníků a těžařů, zde byli pohřbeni i bohatí patriciové. V upraveném a restaurovaném interiéru je umístěno sousoší Kalvárie z dílny drážďanského sochaře Christopha Waltera. Ten sochy vytvořil na objednávku rady města v roce 1544. V interiéru kostela se rovněž dochovala křídlová oltářní archa, skříň s predelou a zavíracími křídly. Deskové obrazy pocházejí z dílny Lukase Cranacha a podle heraldických znaků byl donátorem oltáře Jindřich z Könneritz, působící v Jáchymově od roku 1519 jako hejtman, známá osobnost ve vývoji hornictví a mincování, věrný stoupenec Šliků, politik, obratný diplomat a právník.
V současné době je k historii objektu, v rozsáhlém pozdně gotickém krovu, instalována výstava a pořádají se zde koncerty staré hudby. určil Jaroslav Ochec

Rok:
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
Jáchymov, Šechtlovi
Materiál:
35mm_agfa_isopran_f
Kategorie:
Jáchymov 1947, 4. kinofilm
Nápisy na fotografii:
Umístění:
film 137

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička