Digitální archiv

Karel Muck,Černovice

Š&V Digitální archiv Portréty a postavy Portréty a postavy mužů
Karel Muck,Černovice  Revírník Karel Muck pocházel z Citova u Mělníka a do Černovic na panství přišel ... portrét,Karel Muck, Černovice
ID:
desky/deska1344
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Karel Muck,Černovice
Popis:
Revírník Karel Muck pocházel z Citova u Mělníka a do Černovic na panství přišel s hrabětem Veitem. 1906 odešel do penze ze Staré Huti, kde byl 32 let, a přistěhoval se do Černovic, nový dům proti novému nádraží mu projektoval jeho syn Ing. Ferdinand Marek Muck z Kutné Hory. Otec Karel měl ženu Marii, svobodnou dceru Marii a 4 syny, zemřel 1923 ve věku 85 let. Syn Karel byl lesník, syn Zdeněk v Rusku a měl tam pivovar, 1917 po revoluci poslal domů na Slovensko manželku a děti a sám se ztratil, zřejmě zahynul. Po 1948 zdědila dům dcera Ferdinanda a když se její dcera vdala za MUDr. Maříka (železničního lékaře) do Čerčan, dům prodala. Jiří Turek J
Jsem jeho pra-pra-pra vnučkou. Žena jednoho ze synů Aloisie Mucková byla mou prababičkou,zemřela v roce 1960,byly mi 3 roky, ale pamatuji si ji. Její dcera Marie Maříková byla mou babičkou,zemřela v roce l978.Syn paní Marie Maříkové,ing.Vladimír Mařík, žije v Sezimově Ústí.Děkuji Vám za krásnou vzpomínku na mého předka.Bronzová plaketa,zhotovená podle této fotografie je umístěna na rodinném hrobě v Černovicích,kde odpočívají všichni jeho potomci a kde se každoročně s žijícími potomky o dušičkách setkáváme.Děkuji za krásnou práci. S pozdravem Dr. Kolouchová E.

Rok:

Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!

Zakázka má číslo 706. Nejbližší starší datovaná má číslo 639 a je z roku 1908. Nejbližší mladší datovaná má číslo 1616 a je z roku 1909. Tato fotografie tedy bude přibližně z roku 1908.

Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
portrét, Karel Muck, Černovice
Materiál:
negative12x16.5 lakovany
Kategorie:
Portréty a postavy mužů
Nápisy na fotografii:
Umístění:
krabice 33

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička