Digitální archiv

Hasiči v Mladé Vožici

Š&V Digitální archiv Skupinové fotografie Skupinové fotografie hasičů
Hasiči v Mladé Vožici   Před zvonicí v Mladé Vožici se často odehrávaly různé slavnosti a vystoupení a ... skupina,hasič,Mladá Vožice
ID:
desky/deska1911
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Hasiči v Mladé Vožici
Popis:

Před zvonicí v Mladé Vožici se často odehrávaly různé slavnosti a vystoupení a vznikaly zde pamětní fotografie. V roce 1930 sem dopravili vožičtí hasiči ruční stříkačku a vznikl zde snímek hasičského sboru v plné zbroji při oslavách 55. výročí jeho založení. Na ruční stříkačce za žebříkem stojí zleva Jan Malík, Láďa Markus a Josef Adámek. Před žebříkem Josef Němeček, Adolf Kubička a Karel Bubník. Dole stojí Antonín Mikšík, Jaroslav Dufek, Karel Veselý, Antonín Svatek, František Horký, Josef Svatek, Alois Barták, trubač Vaněk a Vincenc Němeček. Klečící jsou Antonín Slabý, Černý, Antonín Semrád a Josef Plaček. Vznik hasičského sboru v Mladé Vožici „vyvolala“ živelní pohroma, která město zasáhla 3. července 1875, kdy rozvodněná říčka Blanice strhala hráze Obecního, později Žahourova a Podhradního rybníka, a zničila tak Podhradní mlýn a šebířovský most. V říjnu 1875 se sešla první valná hromada, kterou inicioval ředitel první vožické záložny L. F. Matoušek, jenž se stal i prvním velitelem sboru za řízení F. J. Zelenky. V roce 1921 byla ustanovena samostatná mladovožická župa, která od roku 1935 nese jméno místního rodáka historika Augusta Sedláčka.
určil Jiří Kohout.
Děkujeme

Pomozte nám určit kde fotografie byla pořízena a kdo je na fotografii.

Rok:
Velké skleněné negativy se používaly v letech 1850-1950.
Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
skupina, hasič, Mladá Vožice
Materiál:
negative13x18
Kategorie:
Skupinové fotografie hasičů
Nápisy na fotografii:
Umístění:
krabice 80

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička