Digitální archiv

Budějovická ulice

Š&V Digitální archiv Města a vesnice Tábor Budějovická ulice
Budějovická ulice  Ráda bych Vám sdělila informaci k k výseči fotografií Budějovické ulice,kde jsme... Tábor,Budějovická ulice
ID:
desky/deska2014
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Budějovická ulice
Popis:
Ráda bych Vám sdělila informaci k k výseči fotografií Budějovické ulice,kde jsme bydleli od roku 1945,v čísle popisném 1957(hned vedle kovářství směrěm k poliklinice.Jedná se o krabici 89.Zleva:
přízemní domek vlastnil kovář Volek,v zídce domku jsou okénka k nahlédnutí zda je v kovářství volný prostor pro koně na kování;dva koně současně pan Volek nepovoloval,špatně potom stál kovaný kůň(jako holka jsem si tam chodila moc ráda hrát a pozorovat kováře při práci,ať v kovárně nebo při kování.
Vedlejší patrový dům vlastnili manželé Brodilovi-bydleli tam Hrnčířovi,pan Hrnčíř hrál ve vinárně s barovou kapelou,měli dcery dvojčata Emu a Evu.
Hned vedle je čistírna šatstva manželů Vaňkových;tito byli bezdětní.Vedle nich bydleli Peštovi,kteří provozovali gumárenské služby a v tomto domě je nyní již zmíněná restaurace a potom hned stála Frankova tiskárna.Snímek bych tipovala na rok 1948-1950.

Olga Novotná
Děkujeme

Pomozte nám určit kde fotografie byla pořízena a kdo je na fotografii.

Rok:
Velké skleněné negativy se používaly v letech 1850-1950.
Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
Tábor, Budějovická ulice
Materiál:
negative13x18
Kategorie:
Budějovická ulice
Nápisy na fotografii:
Umístění:
krabice 89

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička