Digital archive of Studios

Czech name: Budějovická ulice

Š&V Digital Archive Cities and villages Tábor Budějovice street
Budějovická ulice (in Czech), keywords: Tábor, Budějovická street (Czech) Ráda bych Vám sdělila informaci k k výseči fotografií Budějovické ulice,... Tábor, Budějovická street
ID:
desky/deska2014
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Budějovická ulice
Description:
itemprop=description>

Czech description: Ráda bych Vám sdělila informaci k k výseči fotografií Budějovické ulice,kde jsme bydleli od roku 1945,v čísle popisném 1957(hned vedle kovářství směrěm k poliklinice.Jedná se o krabici 89.Zleva:
přízemní domek vlastnil kovář Volek,v zídce domku jsou okénka k nahlédnutí zda je v kovářství volný prostor pro koně na kování;dva koně současně pan Volek nepovoloval,špatně potom stál kovaný kůň(jako holka jsem si tam chodila moc ráda hrát a pozorovat kováře při práci,ať v kovárně nebo při kování.
Vedlejší patrový dům vlastnili manželé Brodilovi-bydleli tam Hrnčířovi,pan Hrnčíř hrál ve vinárně s barovou kapelou,měli dcery dvojčata Emu a Evu.
Hned vedle je čistírna šatstva manželů Vaňkových;tito byli bezdětní.Vedle nich bydleli Peštovi,kteří provozovali gumárenské služby a v tomto domě je nyní již zmíněná restaurace a potom hned stála Frankova tiskárna.Snímek bych tipovala na rok 1948-1950.

Olga Novotná
Děkujeme

Please help us to identify who is on the photograph and date it.

Year:
Large glass plate negatives has been in use in the years 1880-1950.
Help us exactly date this photograph,please!
Author:
(no closer identification)
Keywords:
Tábor, Budějovická street
Material:
negative13x18
Categories:
Budějovice street
Texts on the photo:
Location:
krabice 89

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička