Digitální archiv

Vizitkové poprsí sokola Koudela

Š&V Digitální archiv Portréty a postavy Portréty a postavy sportovců Portréty a postavy sokolů
Vizitkové poprsí sokola Koudela  nevíte-li o jiné možnosti, mohl by to být zakladatel černovické jednoty Augustin... sokol,portrét
ID:
desky/deska4116
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Vizitkové poprsí sokola Koudela
Popis:
nevíte-li o jiné možnosti, mohl by to být zakladatel černovické jednoty Augustin Koudela

Na veřejné schůzi 10. ledna a ustavující valné hromadě 27. března 1897 byl založen zdejší Sokol. V Černovicích se přihlásilo 52 členů, mezi nimi skoro všichni členové divadelního spolku Bělohrobský a Čtenářského spolku. Prvním náčelníkem byl Augustin Koudela, pražský rodák, který s myšlenkou založení přišel. Starostou byl zvolen MUDr. Matěj Krajc, obvodní lékař, který rok předtím nastoupil a zůstal místním lékařem skoro čtyřicet let.

Sokolové naplánovali na rok 1934 Sokolský den, k němuž přizvali stovku čestných hostů (mj. i zakladatele jednoty Augustina Koudelu, tehdy kovovýrobce z Prahy) a všechny spřátelené spolky z Táborska, Pelhřimovska a Kamenicka.

Zdravím. Jiří Turek
Děkujeme

Pomozte nám určit kdo je na fotografii.

Rok:
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
sokol, portrét
Materiál:
negative11x8.5
Kategorie:
Portréty a postavy sokolů
Nápisy na fotografii:
Umístění:
443

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička