Digitální archiv

Bolech a žena Ondříčka,montáž

Š&V Digitální archiv Osobnosti
Bolech a žena Ondříčka,montáž  V archivu rodiny Šechtlů je snímek prof. Bolecha s žačkou. O obrazu Sv. Cecilie ... Bolech,houslistka,hudba,interier
ID:
desky/deska6946
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Bolech a žena Ondříčka,montáž
Popis:
V archivu rodiny Šechtlů je snímek prof. Bolecha s žačkou. O obrazu Sv. Cecilie se traduje, že rám vytvořila manželka prof. Bolecha a je z chlebové kůrky. Dostal se do majetku varhanáře V. Skopka (firmu založil jeho dědeček Meisner, pak ji převzal otec Vl. Skopka). Vl. Skopek a jeho sestra Klára Pírková byli bezdětní. Koncem 60. let darovala paní Klára 3 obrazy na děkanství P.V. Žitnému. Rozhodl, že obraz Sv. Cecílie se bude nejlépe vyjímat na Klokotech.
Dne 25.2.1970 mu napsala pí K. Pírková:
"Vážený pane děkane.
Byla jsem loni na podzim v Klokotech a současně jsem zašla do kostela. při odchodu jako obvykle se vždy dívám na kůr na varhany. přitom jsem uviděla Sv. Cecilii a uznávám, že nebylo místa vhodnějšího.
Děkuji mnohokrát pane děkane. přeji Vám mnoho zdraví v plné úctě,
Klara Pírková - Skopková"

Obrazy Panny Marie a P. Ježíše na tmavém podkladě byly rovněž na děkanství, ale zda jsou to ty samé, co jsou na snímku nevíme. Oba portrety p. Meisnera a V. Skopka byly na děkanství v knihovně. Po odchodu P.V.Ž. jsou patrně na půdě.

Rok:

Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
Bolech, houslistka, hudba, interier
Materiál:
negative18x24
Kategorie:
Osobnosti
Nápisy na fotografii:
Umístění:

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička