Digital archive of Studios

Czech name: Bolech a žena Ondříčka,montáž

Š&V Digital Archive VIP
Bolech a žena Ondříčka,montáž (in Czech), keywords: Bolech, houslistka, music, interier (Czech) V archivu rodiny Šechtlů je snímek prof. Bolecha s žačkou. O obrazu Sv. ... Bolech, houslistka, music, interier
ID:
desky/deska6946
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Bolech a žena Ondříčka,montáž
Description:
itemprop=description>

Czech description: V archivu rodiny Šechtlů je snímek prof. Bolecha s žačkou. O obrazu Sv. Cecilie se traduje, že rám vytvořila manželka prof. Bolecha a je z chlebové kůrky. Dostal se do majetku varhanáře V. Skopka (firmu založil jeho dědeček Meisner, pak ji převzal otec Vl. Skopka). Vl. Skopek a jeho sestra Klára Pírková byli bezdětní. Koncem 60. let darovala paní Klára 3 obrazy na děkanství P.V. Žitnému. Rozhodl, že obraz Sv. Cecílie se bude nejlépe vyjímat na Klokotech.
Dne 25.2.1970 mu napsala pí K. Pírková:
"Vážený pane děkane.
Byla jsem loni na podzim v Klokotech a současně jsem zašla do kostela. při odchodu jako obvykle se vždy dívám na kůr na varhany. přitom jsem uviděla Sv. Cecilii a uznávám, že nebylo místa vhodnějšího.
Děkuji mnohokrát pane děkane. přeji Vám mnoho zdraví v plné úctě,
Klara Pírková - Skopková"

Obrazy Panny Marie a P. Ježíše na tmavém podkladě byly rovněž na děkanství, ale zda jsou to ty samé, co jsou na snímku nevíme. Oba portrety p. Meisnera a V. Skopka byly na děkanství v knihovně. Po odchodu P.V.Ž. jsou patrně na půdě.

Year:

Help us exactly date this photograph,please!
Author:
(no closer identification)
Keywords:
Bolech, houslistka, music, interier
Material:
negative18x24
Categories:
VIP
Texts on the photo:
Location:

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička