Digitální archiv

dům 210 v Pražské ulici

Š&V Digitální archiv Města a vesnice Tábor Staré město Pražská ulice
dům 210 v Pražské ulici  na krabici Táborské pohledy pro diapositivy,Klokoty,Chotovin,y Lázně Vendulákovi... Pražská ulice,kašna,obchod
ID:
desky/deska8018
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
dům 210 v Pražské ulici
Popis:
na krabici Táborské pohledy pro diapositivy,Klokoty,Chotovin,y Lázně VendulákoviTábor se skálou,kolod Brhlík,Tvrzník koželuhy,lužnické údolí,Chotovinský zámek,střelnice
Dům čp. 210 v Pražské ulici.
Digitální reprodukce ze skleněného negativu 13 × 18 cm, před rokem 1900.
Dům čp. 210 byl postavený roku 1603 ve stylu vlámské renesance. Naproti stávala malá kašna a místu se říkalo „Na Louži“. Pokud dům nepoznáváte, zkuste si přimyslet velká okna a výlohy, psaníčková sgrafita a bohatou rostlinnou a figurální výzdobu na štítě.

Pomozte nám určit kdo je na fotografii.

Rok:
Lakovaly se zejména kollodiové negativy (vytvořené po roce 1880 a před rokem 1890) ale i některé želatinové (minimálně do roku 1901).
Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
Pražská ulice, kašna, obchod
Materiál:
negative18x24 lakovany
Kategorie:
Pražská ulice
Nápisy na fotografii:
Umístění:
483/8

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička