Digitální archiv

společná fotografie pelhřimovského oddílu jízdního Sokola.

Š&V Digitální archiv Fotoreportáž sokolské cvičení v Pelhřimově, 1925
společná fotografie pelhřimovského oddílu jízdního Sokola.   na obálce Pelhřimov Sokolská cvičení 1925 sign .536 inv.č. 355 -společná fotogra... Pelhřimov,sokol
ID:
desky/deska9271
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
společná fotografie pelhřimovského oddílu jízdního Sokola.
Popis:
na obálce Pelhřimov Sokolská cvičení 1925 sign .536 inv.č. 355
-společná fotografie pelhřimovského oddílu jízdního Sokola. Díky knize „Historie sokolské jízdy Pelhřimov“ známe dokonce jména všech jezdců (viz přiložená kopie stránky z této knihy). Bohužel se rozchází datace. Zatímco na vašich stránkách je uveden rok 1925, tak v knize je 1932. Protože na snímku je jak můj pradědeček (první zleva), tak i můj děda (5. zprava) a mohu tedy posoudit jejich věk, tak si myslím, že blíže k pravdě je údaj 1932, protože v roce 1925 bylo mému dědovi pouze 16 let, ale na fotografii se zdá starší.

Jan Gottlieb
děkujeme

Rok:
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
Pelhřimov, sokol
Materiál:
negative13x18
Kategorie:
sokolské cvičení v Pelhřimově, 1925
Nápisy na fotografii:
Umístění:
archiv Pelhřimov složka 27

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička