Digitální archiv

Cetyně hrad Danielův

Cetyně hrad Danielův   Fotografie je pořízena na Cetinji, tehdejším hlavním městě Knížectví Černé Hory... sport,Sokol,Jugoslávie,Sokolský slet,Cetyně,skupina,hrad
Cetyně hrad Danielův

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

ID:skatule3/diacek0063
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Cetyně hrad Danielův
Popis:
Fotografie je pořízena na Cetinji, tehdejším hlavním městě Knížectví Černé Hory a to z místa později postavené budovy zvané "Vladin dom", dnes "Národní muzeum Černé Hory". Tato budova byla postavena v r. 1910, tedy je foto z předchozího období, pravděpodobně z přelomu XX. století. Za skupinou prostých Černohorců, (muži jsou řadoví vojáci), je patrná budova cetinjské věznice, (ta byla zrušena r.1910 a na jejím místě byl u příležitosti oslav povýšení černohorského knížectví na království postaven provizorní italský pavilon). Za ní je vidět věž pravoslavného kláštera (monastýru). Výše je tz. Orlov krš (zděný altán s klenbou na čtyřech sloupech), ve kterém je hrobka Vladiky Danila Petrović-Njegoše.

Přeji Vám hodně zdaru ve Vaší záslužné práci, Alexander Petříček

Děkujeme

Pomozte nám určit kde fotografie byla pořízena a kdo je na fotografii.

Rok:
Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor: (blíže neurčen)
Klíčová slova:sport, Sokol, Jugoslávie, Sokolský slet, Cetyně, skupina, hrad
Materiál:diapositive8x8
Kategorie:sokolský slet v Záhřebu 1910, Skupinové fotografie výletní, Hrady a zámky
Nápisy na fotografii:
Umístění:
logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička