Digital archive of Studios

Czech name: Pohled na Jáchymov

Š&V Digital Archive Photojournalism Jáchymov on 35mm film from year 1947 in Jáchymov with Mrs. Broukal, 35mm film
Pohled na Jáchymov (in Czech), keywords: Jáchymov, Broukal (Czech) Pohled na Jáchymov, který se rozkládá převážně v táhlém údolí, které vla... Jáchymov, Broukal
ID:
35mm/film35mm3894
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Pohled na Jáchymov
Description:
itemprop=description>

Czech description: Pohled na Jáchymov,
který se rozkládá převážně v táhlém údolí, které vlastně vede od úpatí Krušných hor až na hřebeny. Jáchymov, který je ve střední části tohoto údolí, má značný výškový rozdíl.
V dolní část Jáchymova je lázeňský komplex, ve středu je již městská zástavba, Špitální kostel a hřbitov. V horní části je dominantou kostel, dále je zde budova radnice, Mincovna (s museem), důl Svornost, zbytky Šlikova hradu (dvě věže), naučná stezka "Jáchymovské peklo" po místech, kde v padesátých letech minulého století bývaly nejdříve zajatecké tábory, potom vězeňské lágry, kdysi poutní cesta na Mariánskou, kde býval slavný klášter, proměněný na kasárna SNB pro ostrahu lágrů a později scela zlikvidovaný.
Na snímku je vlevo dole vidět část pravého křídla "Radium Palace Hotel", v pravé dolní části budova nádraží (dnes neexistuje), vpravo kopec "Na klobouku". J. Ochec

Year:
Author:
(no closer identification)
Keywords:
Jáchymov, Broukal
Material:
35mm_agfa_isopran_f
Categories:
in Jáchymov with Mrs. Broukal, 35mm film
Texts on the photo:
Location:
film 91

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička