Digital archive of Studios

Czech name: Jáchymov, Špitální kostel

Š&V Digital Archive Photojournalism Jáchymov on 35mm film from year 1947 Jáchymov 1947, 4th 35mm film
Jáchymov, Špitální kostel (in Czech), keywords: Jáchymov, Šechtlovi (Czech) Špitální kostel Špitální kostel, dnes hřbitovní, je nejstarší dochovanou... Jáchymov, Šechtlovi
ID:
35mm/film35mm5262
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Jáchymov, Špitální kostel
Description:
itemprop=description>

Czech description: Špitální kostel
Špitální kostel, dnes hřbitovní, je nejstarší dochovanou stavbou našeho města. Ve stráni nad městem zaujme vysokou sedlovou střechou, krytou šindelem.
V interiéru kostela se dochovala celá řada kamenných náhrobků významných osobností města ze 16. století. Vedle královských mincmistrů, úředníků a těžařů, zde byli pohřbeni i bohatí patriciové. V upraveném a restaurovaném interiéru je umístěno sousoší Kalvárie z dílny drážďanského sochaře Christopha Waltera. Ten sochy vytvořil na objednávku rady města v roce 1544. V interiéru kostela se rovněž dochovala křídlová oltářní archa, skříň s predelou a zavíracími křídly. Deskové obrazy pocházejí z dílny Lukase Cranacha a podle heraldických znaků byl donátorem oltáře Jindřich z Könneritz, působící v Jáchymově od roku 1519 jako hejtman, známá osobnost ve vývoji hornictví a mincování, věrný stoupenec Šliků, politik, obratný diplomat a právník.
V současné době je k historii objektu, v rozsáhlém pozdně gotickém krovu, instalována výstava a pořádají se zde koncerty staré hudby. určil Jaroslav Ochec

Year:
Author:
(no closer identification)
Keywords:
Jáchymov, Šechtlovi
Material:
35mm_agfa_isopran_f
Categories:
Jáchymov 1947, 4th 35mm film
Texts on the photo:
Location:
film 137

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička