Digital archive of Studios

Czech name: Hasiči z Mladé Vožice

Š&V Digital Archive group photos group photos of fire brigade
Hasiči z Mladé Vožice (in Czech), keywords: group, hasič (Czech) Před zvonicí v Mladé Vožici se často odehrávaly různé slavnosti a vystou... group, hasič
ID:
desky/deska1915
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Hasiči z Mladé Vožice
Description:
itemprop=description>

Czech description: Před zvonicí v Mladé Vožici se často odehrávaly různé slavnosti a vystoupení a vznikaly zde pamětní fotografie. V roce 1930 sem dopravili vožičtí hasiči ruční stříkačku a vznikl zde snímek hasičského sboru v plné zbroji při oslavách 55. výročí jeho založení. Na ruční stříkačce za žebříkem stojí zleva Jan Malík, Láďa Markus a Josef Adámek. Před žebříkem Josef Němeček, Adolf Kubička a Karel Bubník. Dole stojí Antonín Mikšík, Jaroslav Dufek, Karel Veselý, Antonín Svatek, František Horký, Josef Svatek, Alois Barták, trubač Vaněk a Vincenc Němeček. Klečící jsou Antonín Slabý, Černý, Antonín Semrád a Josef Plaček. Vznik hasičského sboru v Mladé Vožici „vyvolala“ živelní pohroma, která město zasáhla 3. července 1875, kdy rozvodněná říčka Blanice strhala hráze Obecního, později Žahourova a Podhradního rybníka, a zničila tak Podhradní mlýn a šebířovský most. V říjnu 1875 se sešla první valná hromada, kterou inicioval ředitel první vožické záložny L. F. Matoušek, jenž se stal i prvním velitelem sboru za řízení F. J. Zelenky. V roce 1921 byla ustanovena samostatná mladovožická župa, která od roku 1935 nese jméno místního rodáka historika Augusta Sedláčka.
určil Jiří Kohout. Děkujeme

Please help us to identify who is on the photograph and date it.

Year:
Large glass plate negatives has been in use in the years 1880-1950.
Help us exactly date this photograph,please!
Author:
(no closer identification)
Keywords:
group, hasič
Material:
negative13x18
Categories:
group photos of fire brigade
Texts on the photo:
Location:
krabice 80

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička