Digital archive of Studios

Czech name: Císařské manévry na Křižíkově náměstí

Š&V Digital Archive Photojournalism Army festival in Tábor 1913
Š&V Digital Archive Cities and villages Tábor Křižík square
Císařské manévry na Křižíkově náměstí (in Czech), keywords: manoeuvre, Tábor, soldier, uniform, Křižík's square, Shooting range, water tower (Czech) Napravo na té fotografii - těsně u rohu budovy reálky - stojí malinkatá ... manoeuvre, Tábor, soldier, uniform, Křižík's square, Shooting range, water tower
ID:
desky/deska2871
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Císařské manévry na Křižíkově náměstí
Description:
itemprop=description>

Czech description: Napravo na té fotografii - těsně u rohu budovy reálky - stojí malinkatá holčička - což je moje babička: Růžena roz. Zemanová (narozená v roce 1911), později provdaná Bartoňová.
Babička byla dcera Augustina Zemana - zlatníka a hodináře, jenž měl krámek v Pražské ulici - snímek onoho krámu pro zajímavost připojuji v příloze - jen nevím, zda pochází z Vašeho atelieru - není nikterak označen.
V době, z níž je Váš snímek manévrů, žila babička s rodiči v jejich domě, naproti Jordánu - v domě, v němž byl i hostinec "Ve starém ráji"... bylo to tedy jen kousek od místa, kde je Vaše fotka pořízená.
Babičky maminka se jmenovala Marie, rozená Pammrová.
Na Vašem snímku manévrů je malá babička se svou tetou - sestrou matky - paní Růženou Pammrovou - švadlenou, to je tedy ta paní, jež dítě drží za ruku.
Později byla babička vdaná za JUDr. Stanislava Bartoně - táborského soudního radu a žili v babiččině domě Na Parkánech, resp. adresa byla: Hradební 184.
Jejich dcera Dana, rozená Bartoňová, je pak mojí maminkou.
Informaci, že jde o babičku - mám od mámy, říkala, že tuto fotografii kdysi i doma měli.
Petra Šubrtová

Please help us to identify who is on the photograph.

Year:
Author:
(no closer identification)
Keywords:
manoeuvre, Tábor, soldier, uniform, Křižík's square, Shooting range, water tower
Material:
negative13x18
Categories:
Army festival in Tábor 1913, Křižík square
Texts on the photo:
Location:
krabice 296/18

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička