Digital archive of Studios

Czech name: Lázně u Černovic, Svatá Anna

Š&V Digital Archive Cities and villages Baths near Černovice
Lázně u Černovic, Svatá Anna (in Czech), keywords: Lázně, Svatá Anna, Černovice (Czech) tak tento sál jsem poznala už jako zpustlý v roce 1969, kdy jsme po doho... Lázně, Svatá Anna, Černovice
ID:
desky/deska5559
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Lázně u Černovic, Svatá Anna
Description:
itemprop=description>

Czech description: tak tento sál jsem poznala už jako zpustlý v roce 1969, kdy jsme po dohodě s majiteli měli v jejich areálu tábor.

Celý zpustlý lázeňský areál – tj. obytný dům s velkou kuchyní, tento přiléhající salon, protější depandance s několika pokoji a přes cestu v zahradě vila pro ubytování hostů včetně tenisového kurtu –

vlastnily tehdy dvě sestry – paní Hrabánková a rodina Říhova. Nás jako dvanáctileté holky toto místo fascinovalo, v budovách byly zbytky původního zařízení a představivost mohla pracovat, jak to zde

asi kdysi vypadalo.

Náš skautský oddíl zde měl tábor ještě v roce 1970. Pokud vím, rodina později areál prodala Mototechně Ústí nad Labem jako rekreační středisko a myslím, že se do Ústí i odstěhovali.

Byla jsem se ve Sv. Anně podívat po revoluci cca před 20 lety, budovy byly opravené a využívané jako penzion, což mě potěšilo, ale o původních vlastnících a zajímavé historii už personál neměl tušení.
přátelským pozdravem
Vladimíra Fuxová

D2kujeme


Year:
Large glass plate negatives has been in use in the years 1880-1950.
Help us exactly date this photograph,please!
Author:
(no closer identification)
Keywords:
Lázně, Svatá Anna, Černovice
Material:
negative13x18
Categories:
Baths near Černovice
Texts on the photo:
Location:
557

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička