Digital archive of Studios

Czech name: Skupina duchovních v Černovicích

Š&V Digital Archive group photos ceremonial group photos
Skupina duchovních v Černovicích (in Czech), keywords: group, duchovní, Černovice (Czech) O prázdninách 1896 slavil „ve zdejším chrámu své kněžské prvotiny zdejší... group, duchovní, Černovice
ID:
desky/deska6661
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Skupina duchovních v Černovicích
Description:
itemprop=description>

Czech description: O prázdninách 1896 slavil „ve zdejším chrámu své kněžské prvotiny zdejší rodák novosvěcenec velebný pán Antonín Tůma, bude v 10 hodin slavně uveden z otcovského domu do zdejšího kostela, načež započne slavnostní kázání a po jeho ukončení sloužiti bude první mši svatou. Budoucí neděli bude od sedmé hodiny ráno do devíti hodin slouženo šest mší sv.“ Sotva tušil, že zde bude od roku 1930 až do konce druhé světové války děkanem. Primici tu měl tři roky před ním i jeho starší bratr Václav. Z Antonínova slavného dne 2. srpna pochází fotografie čtrnácti duchovn& iacute;ch, nejspíš před stodolou ve dvoře za farou. Jsou na ní odleva stojící Dvořák, Šimůnek, Alois Bednář (rodák, vysvěcený v Č. Budějovicích 1886), Václav a Antonín Tůmové, Vojtěch Slunečko, hrobský farář Alois Zachariáš, Josef Staněk z Dobešova a Jan Hromadník. Před nimi sedí věženský farář Pavlík, lidmaňský Jan Pravda, Alois Jirák, Ferdinand Hazuka a mladovožický děkan Dekara. Poklidný skupinový portrét doplnil psík. V centru sedící rodák páter ThDr. Alois Jirák, rektor českobudějovického biskupského semináře a sídelní kanovník, předsedal v tomto roce prvnímu sjezdu katolíků v Táboře. Zvláštn&iacu te; je, že Antonínova primice byla ohlášena v Jindřichohradeckých listech již o rok dříve na 14. červenec 1895 a jeho vysvěcení na kněze bylo ohlášeno v Budivoji 9. dubna 1896.
Děkujeme
Zdraví Jiří Turek, text je z mé knihy Černovice rok po roce, 3. vydání MÚ Černovice 2013

Please help us to identify who is on the photograph and date it.

Year:
Varnishing has been used for collodium wet process negatives (used before the year 1890) but certainly some of later gelatine based negatives are varnished as well (minimally to the year 1901).
Help us exactly date this photograph,please!
Author:
(no closer identification)
Keywords:
group, duchovní, Černovice
Material:
negative18x24 varnished
Categories:
ceremonial group photos
Texts on the photo:
Location:
173

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička