Digital archive of Studios

Czech name: Praha,Rašínově nábřeží

Š&V Digital Archive Cities and villages Praha
Praha,Rašínově nábřeží (in Czech), keywords: Prague, tramvaj T 3 Státní pojišťovna - i pro vás pojištění osob a majetku(Czech) Na obálce: Národní Divadlo - Chrám P.M. Sněžné, Mánes,Nábřeží je dle méh... Prague, tramvaj T 3
ID:
nikon/nfilm6090
Order print from this photograph
Name:
Czech name: Praha,Rašínově nábřeží
Description:
itemprop=description>

Czech description: Na obálce: Národní Divadlo - Chrám P.M. Sněžné, Mánes,Nábřeží
je dle mého názoru z let 1963 -1965. Na obrázku jsou první typy tramvají T3. Jak jsem se dozvěděl v pátek z novin, tak 21. listopadu 1962 vyjel v Praze tento typ tramvají poprvé na pravidelný provoz. A protože to na obrázku na zimu nevypadá, musí to být později. Podle mého názoru je to foceno z Jiráskova mostu. Ten dům, na kterém je reklama pojišťovny, je dle mého názoru dům na dnešním Rašínově nábřeží, ve kterém bydlel bývalý prezident Václav Havel. Za tou ohradou stál dům, ale ten byl vybombardován v roce 1945. Dnes tam stojí Tančící dům. Tramvajová zastávka je dnes posunuta dál.
> Hezký den Vám přeje Michal Zadina
Děkujeme

Year:

Help us exactly date this photograph,please!
Author:
Keywords:
Prague, tramvaj T 3
Material:
film_6x6_bw
Categories:
Praha
Texts on the photo:
Státní pojišťovna - i pro vás pojištění osob a majetku
Location:

This is automatically generated preview from raw scan. The quality of automatically generated previews might vary. The images are scanned in 16-bit depth and high resolution and it is possible to tune them, retouch the scratches and make details. See the galeries.

logo


Email us, if you have some additional informations about the photograph or if you are interested in the other use of the photograph.

All rights reserved, the copyright owner is © Marie Michaela Šechtlová. Photo archive is maintained by Jan Hubička