Digitální archiv

Císařské manévry na Křižíkově náměstí

Š&V Digitální archiv Fotoreportáž Císařské manévry v Táboře 1913
Š&V Digitální archiv Města a vesnice Tábor Křižíkovo Náměstí
Císařské manévry na Křižíkově náměstí  Napravo na té fotografii - těsně u rohu budovy reálky - stojí malinkatá holčička... manévry,Tábor,voják,uniforma,Křižíkovo náměstí,Střelnice,vodárenská věž
ID:
desky/deska2871
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Císařské manévry na Křižíkově náměstí
Popis:
Napravo na té fotografii - těsně u rohu budovy reálky - stojí malinkatá holčička - což je moje babička: Růžena roz. Zemanová (narozená v roce 1911), později provdaná Bartoňová.
Babička byla dcera Augustina Zemana - zlatníka a hodináře, jenž měl krámek v Pražské ulici - snímek onoho krámu pro zajímavost připojuji v příloze - jen nevím, zda pochází z Vašeho atelieru - není nikterak označen.
V době, z níž je Váš snímek manévrů, žila babička s rodiči v jejich domě, naproti Jordánu - v domě, v němž byl i hostinec "Ve starém ráji"... bylo to tedy jen kousek od místa, kde je Vaše fotka pořízená.
Babičky maminka se jmenovala Marie, rozená Pammrová.
Na Vašem snímku manévrů je malá babička se svou tetou - sestrou matky - paní Růženou Pammrovou - švadlenou, to je tedy ta paní, jež dítě drží za ruku.
Později byla babička vdaná za JUDr. Stanislava Bartoně - táborského soudního radu a žili v babiččině domě Na Parkánech, resp. adresa byla: Hradební 184.
Jejich dcera Dana, rozená Bartoňová, je pak mojí maminkou.
Informaci, že jde o babičku - mám od mámy, říkala, že tuto fotografii kdysi i doma měli.
Petra Šubrtová

Pomozte nám určit kdo je na fotografii.

Rok:
Autor:
(blíže neurčen)
Klíčová slova:
manévry, Tábor, voják, uniforma, Křižíkovo náměstí, Střelnice, vodárenská věž
Materiál:
negative13x18
Kategorie:
Císařské manévry v Táboře 1913, Křižíkovo Náměstí
Nápisy na fotografii:
Umístění:
krabice 296/18

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička