Digitální archiv

Kupky sena v Měšicích

Š&V Digitální archiv Města a vesnice Měšice
Kupky sena v Měšicích  Uvádíte, že fotografie je patrně z roku 1953. O tom si dovolím polemizovat. Na f... Měšice
ID:
nikon/nfilm3077
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Kupky sena v Měšicích
Popis:
Uvádíte, že fotografie je patrně z roku 1953. O tom si dovolím polemizovat. Na fotografii je vršek sv. Anna a je zde patrně vidět stavba vodárny na jeho vrcholku. Stavba vodárny tam v roce 1953 evidentně není, je patrná až v roce 1965. To by odpovídalo i mému zjištění z měšické kroniky, kde je uvedeno, že „výstavba byla zahájena v roce 1960 - národní podnik Vodní stavby Sezimovo Ústí buduje vodárnu, která bude zásobovat Kovosvit, Silon, město Tábor a přilehlé vesnice. Hlavní potrubí se vedlo z vršku sv. Anna k hasičské zbrojnici“. V pozdějších letech se vodárna rozšiřovala. Proto si myslím, že fotografie „Kupky sena v Měšicích“ vznikla až po roce 1960.
Identifikovala Eva Mačurová
Děkujeme

Pomozte nám určit kdo je na fotografii.

Rok:

Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
Klíčová slova:
Měšice
Materiál:
film_6x6_bw
Kategorie:
Měšice
Nápisy na fotografii:
Umístění:

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička