Digitální archiv

Praha,Rašínově nábřeží

Š&V Digitální archiv Města a vesnice Praha
Praha,Rašínově nábřeží Státní pojišťovna - i pro vás pojištění osob a majetku Na obálce: Národní Divadlo - Chrám P.M. Sněžné, Mánes,Nábřeží je dle mého názoru... Praha,tramvaj T 3
ID:
nikon/nfilm6090
Objednejte tisk z této fotografie
Jméno:
Praha,Rašínově nábřeží
Popis:
Na obálce: Národní Divadlo - Chrám P.M. Sněžné, Mánes,Nábřeží
je dle mého názoru z let 1963 -1965. Na obrázku jsou první typy tramvají T3. Jak jsem se dozvěděl v pátek z novin, tak 21. listopadu 1962 vyjel v Praze tento typ tramvají poprvé na pravidelný provoz. A protože to na obrázku na zimu nevypadá, musí to být později. Podle mého názoru je to foceno z Jiráskova mostu. Ten dům, na kterém je reklama pojišťovny, je dle mého názoru dům na dnešním Rašínově nábřeží, ve kterém bydlel bývalý prezident Václav Havel. Za tou ohradou stál dům, ale ten byl vybombardován v roce 1945. Dnes tam stojí Tančící dům. Tramvajová zastávka je dnes posunuta dál.
> Hezký den Vám přeje Michal Zadina
Děkujeme

Rok:

Prosíme, pomozte nám přesně datovat tuto fotografii!
Autor:
Klíčová slova:
Praha, tramvaj T 3
Materiál:
film_6x6_bw
Kategorie:
Praha
Nápisy na fotografii:
Státní pojišťovna - i pro vás pojištění osob a majetku
Umístění:

Toto je automatický náhled scanu původní fotografie. Kvalita těchto náhledů je pouze orientační. Obrázky jsou uloženy 16-ti bitově s velkým rozlišením, ale před tiskem je bývá nutné vyrovnat, vyretušovat a udělat výřezy. Prohlédněte si galerie.

logo


Napište nám, pokud máte nějaké další informace o fotografii, nebo máte-li zájem o reprodukci či jiné využití fotografie.

Práva vlastní Marie Michaela Šechtlová. Správce fotobanky Jan Hubička